Boyacıali Mah. Sebze ardı Sk. No:22 Ereğli/Konya

Meram Sanayi Sitesi Yazıcı Sokak No:35 Meram/Konya

0 (545) 893 25 21

Utku Design

Utku Design olarak siz değerli Dost ve Müşterilerimize Komple Çözüm sunmaktan Mutluluk duymaktayız

Kamera Sistemi

Güvenlik Kamerası Nedir?

 

         Çekim alanındaki görüntüyü,resimi iletken aracılığıyla  ekrana(monitöre) aktaran sistemin genel adıdır. Kameralar artık günlük yaşantımızda bir göz gibi evimizi,işyerlerimizi ve korunmasını istediğimiz yerleri, bir göz gibi kayıt ederek güvenliğimizi sağlamaktadır. 


         Güvenlik kameralarının caydırıcı yönü hırsızların en büyük sorunları arasındadır. Birazda Kameraların çalışma mantığından bahsedelim. Güvenlik kameraları montaj yapıldıktan sonra dvr(Kayıt cihazı) ,yada normal kişisel bilgisayarada aparatı sayesinde montaj edilerek kayıt yapmaya başlar. Peki sistem kendisini nasıl kayıt ettirir yada başka bir ifadeyle çekilen görüntü nasıl kayıt olur.

        Sistem bilgisayar ortamında capture card(kamera giriş slotu kartı,normal ekran kartları takar gibi takılır. Tak kullan mantığıda diyebiliriz. ) çıkışına kameranın kabloları bağlanır ve bu kartın özel bir yazılımı sayesinde bilgisayar ortamında harddiskte kayıt ettirtilir. Diğer sistem dvr ise kendi içerisinde slot çıkışları ve harddiski bulunmakta olup cd,dvd çıktı almak içinde bazı fonksiyonlarıda barındırabilir.

 

        Hangisi Güvenlik Kamerasının Çektiği Görüntüyü Kaliteli Gösterir?

        Tabikide Dvr cihazı kaliteli görüntü sunar. Dvr cihazı normal pc ortamında çekilen kamera kayıtı arasında oldukça belirğin farkı gösterebilmektedir. Bizim tavsiyemiz genelde dvr cihazıdır.

Konya Güvenlik Kamerası - Kamera, Ereğli Güvenlik Kamerası - Kamera, Seydişehir Güvenlik Kamerası - Kamera, Beyşehir Güvenlik Kamerası - Kamera, Karapınar Güvenlik Kamerası - Kamera, Ilgın Güvenlik Kamerası - Kamera, Karapınar Güvenlik Kamerası - Kamera, Cihanbeyli Güvenlik Kamerası - Kamera, Karaman Güvenlik Kamerası - Kamera, 

Capture Kart Görüntüsü:                          Dvr Kayıt Cihazı Görüntüsü:

Capture kart kamera kayıt ekran görüntüsüDvr-Kayıt cihazı kamera kayıt ekran görüntüsü

Newsletters